Boşanma Avukatları Ankara

İyi boşanma avukatları hissettiklerinizi farketmelidir. Boşanma davası süreci zordur. Bu sebeplidir ki dava boyunca size destek olacak bir boşanma uzmanı avukat bulmanız gereklidir. Öyleyse iyi bir ankara boşanma avukatını nasıl bulabilirsiniz? Bunun yanında duruşmanız çekişmeli mi veya anlaşmalı mı olacak?
Bu arada boşanma davası ne şekilde açılır buna da değinelim. Boşanma davaları iki şekilde açılabilir. Eğer taraflar evliliği sonlandırma hususunda anlaşırsa mahkemeye müracaat etmeleri halinde anlaşmalı olarak ayrılabilirler. Anlaşmalı şekilde ayrılmanın gerçekleşmesi için evliliğin en az bir sene devam etmiş olmasıgerekir. Eğer birliktelik bir seneden daha az sürmüş ise eşler anlaşmalı olarak evliliği bitirmek için müracaat edemezler. Bu durumda çekişmeli biçimde başvuru yapmak durumundadırlar. Anlaşmalı şekilde ayrılabilmek için aile mahkemesine bir anlaşmalı ayrılma protokolü sunmaları zorunludur. Bu anlaşma metninin bir hukukçu vasıtasıyla düzenlenmesi faydalı olacaktır. Bunun ardından eşler aile mahkemesine çıkmalı ve anlaşmalı boşanma protokolünü kabul ettiklerini söylemelidirler. Çekişmeli olarak evliliği bitirmek için bir boşanma nedenine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu evliliği bitirme nedeninin yerinde olması gerekir. Ayrıca boşanma sebebinin kanıtlanması lazım gelir. Boşanma davasında davayı açan eş iddiasını her çeşit kanıtla ispatlayabilir. bir örnek verecek olursak internet kayıtları delil olarak ileri sürülebilir. Çekişmeli ayrılma davası baya uzun sürmektedir. Dava süresini kısaltmak için bir boşanma ile ilgili avukattan yardım alınmalıdır.

Boşanma Avukatı asla aklımıza çok iyi fikirler getirmez. Bunun sebebi tecrübelerimiz olabilir mi? Boşanma Avukatlarının bir çoğu toplumu güzelleştirmek için seçmemiştir avukatlığı. Çoğu boşanma avukatı , avukatlık yapmaya finansal sebepler sebebiyle başlamıştır. Bu nedenle Ankarada avukatınızı belirlerken ince okuyup sık dokumalısınız.
Bir çok avukat var. İyi avukatı ne şekilde seçeceğim?
Avukat belirlerken en güzel yol yakın çevrenizin tavsiyeleridir. İkinci yol ise googledan araştırma yapmaktır. Eğer bu yolla avukatı bulacaksanız bulduğunuz avukatı öneren siteler de aynı şekilde bulacaksınızdır.
http://ankaraavukat.ra6.org/2014/11/15/bosanma-davasi-ve-ayri-yasama-hakki/