Boşanma Davası Ankara

İyi boşanma avukatları sizi anlamalıdır. Boşanma davası süreci hiç kolay bir süreç değildir. Bu sebeplidir ki süreç boyunca size yardımcı olacak bir boşanma avukatı bulmanız ön şarttır. Peki en iyi bir boşanma avukatını ne şekilde bulabilirsiniz? Bununla birlikle davanız çekişmeli mi ya da anlaşmalı mı olacak?
Bu arada boşanma davası nasıl açılır şuna da değinelim. Boşanma davası iki biçimde açılmaktadır. Eğer yanlar evliliği bitirme hususunda anlaşırsa aile hakimine müracaat etmeleri halinde anlaşmalı olarak boşanabilirler. Anlaşmalı olarak boşanmanın gerçekleşmesi için evlilik hayatının en az bir yıl sürmüş olmasıgerekmektedir. Eğer evlilik hayatı bir seneden daha az sürmüş ise taraflar anlaşmalı biçimde ayrılmak için müracaat edemezler. Bu halde çekişmeli tarzda müracaat etmek durumundadırlar. Anlaşmalı olarak evliliğe son vermek için aile mahkemesine bir anlaşmalı ayrılma protokolü sunmaları gerekmektedir. Bu mutabakat metninin bir avukat mesleği icra eden biri aracılığıyla kaleme alınması iyi olacaktır. Bunun ardından taraflar aile mahkemesine çıkmalı ve anlaşmalı boşanma metnini kabul ettiklerini belirtmelidirler. Çekişmeli şekilde ayrılmak için bir boşanma nedenine ihtiyaç bulunmaktadır. Bu evliliği bitirme gerekçesinin yerinde olması gereklidir. bunun yanında evliliği bitirme sebebinin kanıtlanması gerekir. Boşanma davalarında davayı açan eş boşanma nedenlerini her çeşit delille ispatlayabilir. Mesela resimler delil olarak ileri sürülebilir. Çekişmeli ayrılma davaları fazlaca uzun sürmektedir. Bu süreci kısaltmak için bir boşanma avukatından yardım istenmelidir.

Ankarada Boşanma Avukatı sözcüğü hiç bir şekilde beynimize güzel fikirler getirmez. Bunun nedeni tecrübeler olabilir mi? Avukatların neredeyse hepsi toplumu daha iyi hale getirmek amacıyla seçmemiştir avukatlığı. Çoğu avukat , avukatlık yapmaya finansal sebepler nedeniyle başlamıştır. Bu sebeple Ankarada avukatınızı seçerken ince okuyup sık dokumalısınız.
Fazlasıyla boşanma avukatı var. Doğru boşanma avukatını hangi şekilde seçeceğim?
Boşanma avukatı seçerken en güzel çözüm yakın çevrenizin tavsiyeleridir. İkinci yol ise internetten iyi bir araştırma yapmaktır. Eğer bu şekilde boşanma avukatınıza karar verecekseniz bulduğunuz avukatı tavsiye eden kişiler de aynı şekilde bulabilirsiniz.
http://ankaraavukat.ra6.org/2014/11/15/bosanma-davasi-ve-ayri-yasama-hakki/