Fotka w życiorysie, tak czy nie? Instrukcje!

Nagminnie w chwili, gdy zajmujemy się przygotowaniem CV frapujemy się czy trzeba umiejscowić w nim zdjęcie, bądź wcale nie jest to konieczne. Pytanie to jest obecnie nader notorycznie zadawane, dlatego trzeba odpowiedzieć, czy zdjęcie w CV jest aktualnie już standardem, czy też ktokolwiek może postanowić o jego umieszczeniu mając na uwadze jedynie osobisty smak. Czy więc zdjęcie w aplikacji skutkuje korzystnie bądź na odwrót?

Dzisiaj nader wiele przedsiębiorstw umieszczając propozycję pracy przynosi nam warunek dołączenia zdjęcia do CV. Aczkolwiek nie wszyscy, albowiem na nienaganną aparycję przykłada się głównie w marketingu i handlu. Istotna ekspozycja prywatna jest także w biurach.

Życiorysy ze, do jakich dołączone znajduje się zdjęcia w dużej mierze ułatwiają pracodawcy pierwotną inspekcję kandydatów.

Jakim sposobem wybrać zdjęcie do CV?

W chwili, gdy dobieramy zdjęcie do CV jesteśmy zobligowani pamiętać o paru ważnych zasadach. W zasadzie musi być to zdjęcie oficjalne, rozmiarami zbliżone aż do fotografii w dowodzie osobistym. Oczywiście zdjęcie powinno być oczywiście intrygujące i budzić pragnienie pracodawcy. Zdjęcie nie powinno nieść także żadnych dodatków, nie warto, więc obrabiać go z programem typu fotoshop. Brak zdjęcia nie wydaje się powodem do dyskwalifikacji podwładnego, ale mimo wszystko powinno się je załączyć.